NZOZ OPTIMED
mapa

Czym jest OCT?

Koherentna Tomografia Optyczna (OCT) jest to specjalistyczne badanie wykorzystujące promień świetlny i jego zaawansowaną analizę do obrazowania i pomiarów tkanek oka. Tomograf pozwala na uzyskanie niezwykle dokładnych przekrojów oka, które umożliwiają ocenę tkanek oka tak jakby były oglądane pod mikroskopem.

więcej
Informacje dla pacjentów

CZYM JEST OCT?

Koherentna Tomografia Optyczna (OCT) jest to specjalistyczne badanie wykorzystujące promień świetlny i jego zaawansowaną analizę do obrazowania i pomiarów tkanek oka. Tomograf pozwala na uzyskanie niezwykle dokładnych przekrojów oka, które umożliwiają ocenę tkanek oka tak jakby były oglądane pod mikroskopem. W ten sposób można szczegółowo oceniać na przykład strukturę siatkówki, grubość jej włókien nerwowych, stan nerwu wzrokowego oraz oceniać przedni odcinek gałki ocznej (między innymi rogówkę lub przednią komorę oka).

 

OCT jest techniką nieinwazyjną i bezkontaktową.

 

OCT nie wymaga promieniowania, substancji barwnikowych czy kontrastujących. Umożliwia to badanie pacjentów nawet z alergiami, niewydolnością krążenia, dysfunkcją nerek oraz kobiet ciężarnych.

 

Badanie OCT nie wymaga przygotowania oraz może być wielokrotnie powtarzane co pozwala na śledzenie przebiegu choroby na przestrzeni czasu. Jest to szczególnie ważne w przypadku takich chorób jak jaskra, AMD lub retinopatia cukrzycowa.

  

Pobierz ulotkę
oct

PORADNIA OKULISTYCZNA,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej OPTIMED

04-330 Warszawa, ul. Kordeckiego 49,

Tel: 22 612 49 14

22 424 31 94

 

www.optimed.waw.pl

 

Rezerwacja terminów badania OCT:

Tel: 22 812 62 73

oct NZOZ OPTIMED
Przykładowe obrazy Informacje dla pacjentów Informacje dla lekarzy Informacje dla pacjentów